Composición do Consello Asesor
- - Presidente:
- (*) Sr. D. ALBERTO NÚÑEZ FEIJOÓ
- - Vicepresidente I:
- (*) Sr. D. ALFONSO CABALEIRO DURÁN
- - Vicepresidente II:
- (*) Sra. Dna. MARÍA DEL MAR PEREIRA ÁLVAREZ
- - Vicepresidente III:
- (*) Sr. D. ROBERTO VARELA FARIÑA
(*) actualización en función do cargo
VOGAIS | |||
---|---|---|---|
1. En representación da Administración Autonómica : | |||
- Pol/os departamento/s con competencias en materia de cultura: | |||
Vogal Titular: | Francisco Rodríguez López | ||
Vogal Suplente: | Cristina Fabeiro Varela | ||
Vogal Titular: | Juan Carlos Fernández Fasero | ||
Vogal Suplente: | Ana Rosales Resille | ||
- Pol/os departamento/s con competencias en materia de modernización tecnolóxica: | |||
Vogal Titular: | Hilda Souto Martínez | ||
Vogal Suplente: | José Miguel Gómez Apesteguía | ||
Vogal Titular: | Cristóbal Varela Artime | ||
Vogal Suplente: | Jaime Barros Leboreiro | ||
- Pol/os departamento/s con competencias en materia de protección civil: | |||
Vogal Titular: | José Antonio Fernández López | ||
Vogal Suplente: | Pedro Luis Sánchez Castro | ||
Vogal Titular: | Roberto Suárez Vázquez | ||
Vogal Suplente: | Javier González Domínguez | ||
- Pol/os departamento/s con competencias en materia de medios de comunicación audiovisual: | |||
Vogal Titular: | Ignacio Otero López | ||
Vogal Suplente: | Jaime Vázquez Oliván | ||
Vogal Titular: | Mª Mar Sánchez Sierra | ||
Vogal Suplente: | Felicitas Rodríguez González | ||
Vogal Titular: | Guillermo Escrigas Rodríguez | ||
Vogal Suplente: | Gonzalo A. López-Santos Ruibal | ||
- Por cada un dos restantes departamentos que integran a Xunta de Galicia: | |||
Vogal Titular: | Rosa María Pedrosa Pedrosa | ||
Vogal Suplente: | Pablo Vázquez Pena | ||
Vogal Titular: | José Antonio Fernández Vázquez | ||
Vogal Suplente: | Cristina Castroviejo Ojea | ||
Vogal Titular: | Benito Fernández Rodríguez | ||
Vogal Suplente: | Javier Ochoa Díaz | ||
Vogal Titular: | Xosé Miguel Alonso Boó | ||
Vogal Suplente: | María Xosé García Barallobre | ||
Vogal Titular: | Manuel Suárez Lemus | ||
Vogal Suplente: | Josefina Monteagudo Romero | ||
Vogal Titular: | Cristina Ortiz Dorda | ||
Vogal Suplente: | Pablo Nimo Rios | ||
Vogal Titular: | Jorge Atán Castro | ||
Vogal Suplente: | Antonio Crespo Iglesias | ||
Vogal Titular: | Pastora Charlín González | ||
Vogal Suplente: | Antonio Basanta Fernández | ||
2. En representación da Administración Local: | |||
- Polas Deputacións Provinciais: | |||
Deputación Provincial de A Coruña: | |||
Vogal Titular: | Margarida Vázquez Veras | ||
Vogal Suplente: | Bernardino Rama Seoane | ||
Deputación Provincial de Lugo: | |||
Vogal Titular: | Manuel Martínez Núñez | ||
Vogal Suplente: | Juan José Díaz Valiño | ||
Deputación Provincial de Ourense: | |||
Vogal Titular: | Plácido Álvarez Dobaño | ||
Vogal Suplente: | Moisés Blanco Paradelo | ||
Deputación Provincial de Pontevedra: | |||
Vogal Titular: | Mª Teresa Pedrosa Silva | ||
Vogal Suplente: | Francisca Canal Gómez | ||
- Pola Federación Galega de Municipios e Provincias: | |||
Vogal Titular: | Carlos Antonio Fernández Castro | ||
Vogal Suplente: | Francisco José Fraga Civeira | ||
Vogal Titular: | Perfecto Rodríguez Muíños | ||
Vogal Suplente: | Manuel Taboada Vigo | ||
- Polas sete cidades maiores de Galicia: | |||
Concello de A Coruña: | |||
Vogal Titular: | Mario López Rico | ||
Vogal Suplente: | Florencio Cardador Canelo | ||
Concello de Lugo: | |||
Vogal Titular: | Cristina Ares Castro-Conde | ||
Vogal Suplente: | Alicia Rosa Peña Murias | ||
Concello de Ourense: | |||
Vogal Titular: | Francisco Rodríguez Fernández | ||
Vogal Suplente: | Agustín Fernández Gallego | ||
Concello de Pontevedra: | |||
Vogal Titular: | Jacobo Moreira Ferro | ||
Vogal Suplente: | Guadalupe Murillo Solís | ||
Concello de Vigo: | |||
Vogal Titular: | Carlos López Font | ||
Vogal Suplente: | Xesús López Carreira | ||
Concello de Santiago de Compostela: | |||
Vogal Titular: | Andrés Fariña Cadenas | ||
Vogal Suplente: | Rosa Fernández Somoza | ||
Concello de Ferrol: | |||
Vogal Titular: | Angel Mato Escalona | ||
Vogal Suplente: | María Concepción López Fernández | ||
3. Polas Universidades de Galicia e organismos especializados: | |||
Universidade de A Coruña: | |||
Vogal Titular: | José Luis Freire Nistal | ||
Vogal Suplente: | Javier Sánz Larruga | ||
Universidade de Santiago de Compostela: | |||
Vogal Titular: | Javier Franco Tubío | ||
Vogal Suplente: | Xosé Pereira Fariña | ||
Universidade de Vigo: | |||
Vogal Titular: | Edita de Lorenzo Rodríguez | ||
Vogal Suplente: | Carmen García Mateo | ||
- Polo Centro de Supercomputación de Galicia: | |||
Vogal Titular: | Ricardo Capilla Pueyo | ||
Vogal Suplente: | Javier García Tobío | ||
- Polas Escolas de Imaxe e Son: | |||
IES "Imaxe e Son" – A Coruña: | |||
Vogal Titular: | Xullo Xermade Barros | ||
Vogal Suplente: | Francisco José Negreira Rodríguez | ||
Escola de Imaxe e Son de Vigo: | |||
Vogal Titular: | Fernando Miguel Marcote Núñez | ||
Vogal Suplente: | José Luis González González | ||
Escola de Imaxe e Son de Lugo: | |||
Vogal Titular: | José Antonio Corredoira Teijeiro | ||
Vogal Suplente: | María Taboada González | ||
- Pola Asociación de Enxeñeiros de Telecomunicacións: | |||
Vogal Titular: | Ramón Bermúdez de Castro Olavide | ||
Vogal Suplente: | Ramón Mª Lois Santos | ||
4. En representación dos Sindicatos: | |||
Unión Xeral de Traballadores de Galicia (UXT): | |||
Vogal Titular: | Senén Díaz Palacios | ||
Vogal Suplente: | Delia Irene Martínez Conde | ||
Comisións Obreiras (CC.OO.): | |||
Vogal Titular: | Melchor Roel López | ||
Vogal Suplente: | María Teresa Pérez Pardo | ||
Confederación Intersindical Galega (CIGa): | |||
Vogal Titular: | Paula Castro Lago | ||
Vogal Suplente: | Begoña González Carballo | ||
5. En representación dos usuarios: | |||
- Pola Asociación Española de usuarios de telecomunicacións e da Sociedade da Información: | |||
Vogal Titular: | José Luis Solla | ||
Vogal Suplente: | Luis Manuel López Aenlle | ||
6. En representación dos industriais e comercializadores: | |||
- Pola Industria de Fabricación de Equipamentos de Telecomunicacións: | |||
Vogal Titular: | Jorge Cebreiros Arce | ||
Vogal Suplente: | José Manuel Lorenzo Cid | ||
Vogal Titular: | Jorge Lorenzo Souto | ||
Vogal Suplente: | Fausto Santamarina Fernández | ||
- Polos Comercializadores e importadores de equipamentos de telecomunicacións: | |||
Vogal Titular: | Enrique Pérez Barros | ||
Vogal Suplente: | Anxo Pérez Romaríz | ||
7. En representación dos operadores de servicios de telecomunicaciones: | |||
Abertis Telecom, S.A.U.: | |||
Vogal Titular: | Alfonso Juan Álvarez Villamarín | ||
Vogal Suplente: | José López Aguiar | ||
Telefónica de España, S.A.U.: | |||
Vogal Titular: | Ignacio Aller García | ||
Vogal Suplente: | Miguel Hinojosa Sánchez | ||
Vodafone España, S.A.U.: | |||
Vogal Titular: | Juan José de Santiago Laguillo | ||
Vogal Suplente: | Paulino González Pan | ||
France Telecom España, S.A. - ORANGE | |||
Vogal Titular: | Fernando Ballestero Díaz | ||
Vogal Suplente: | Eva Pérez Fernández | ||
RETEGAL, S.A.: | |||
Vogal Titular: | Jesús García Porto | ||
Vogal Suplente: | Joaquín Alonso Montenegro | ||
Yoigo - Xfera Móviles, S.A.: | |||
Vogal Titular: | Pedro Lois Cigarrán | ||
Vogal Suplente: | Gabriel Míguez Marina | ||
Axión | |||
Vogal Titular: | Jorge Alberto Jiménez Pérez | ||
Vogal Suplente: | Amparo Iñigo Mingo | ||
- R - Cable Telecomunicaciones Galicia, S.A.: | |||
Vogal Titular: | Arturo Dopico Pérez | ||
Vogal Suplente: | Antonio Rodríguez del Corral | ||
8. En representación da Compañía de Radiotelevisión de Galicia: | |||
Vogal Titular: | Rosendo Luis Guerra González | ||
Vogal Suplente: | Rosa Vilas Núñez | ||
Vogal Titular: | Antonio Posse Peña | ||
Vogal Suplente: | Javier Laíño Colinas | ||
Vogal Titular: | Miguel Martínez Barrio | ||
Vogal Suplente: | Juan Manuel Sanmartín Pérez | ||
9. En representación do Consorcio Audiovisual de Galicia: | |||
Vogal Titular: | Anxo Quintanilla Louzao | ||
Vogal Suplente: | Reyes Abad Castelos | ||
10. En representación da televisión e radiodifusión sonora: | |||
- Pola Radiotelevisión Española en Galicia: | |||
Vogal Titular: | |||
Vogal Suplente: | |||
- Polas Televisións Privadas de ámbito estatal con delegación en Galicia: | |||
La Sexta : | |||
Vogal Titular: | José Pablo López Sánchez | ||
Vogal Suplente: | Ramón Vigil Fernández | ||
- Polos grupos de comunicación que emiten a través das concesións de emisoras de carácter comercial, outorgadas pola CC.AA.: | |||
Grupo Correo Gallego : | |||
Vogal Titular: | Luis Pérez Fernández | ||
Vogal Suplente: | Jesús Suárez Castro | ||
Grupo Corporación Voz de Galicia : | |||
Vogal Titular: | Manuel Arean Lalín | ||
Vogal Suplente: | Santiago Pérez Otero | ||
Grupo Vocento : | |||
Vogal Titular: | Bieito Rubido | ||
Vogal Suplente: | José Luis Romero | ||
Radio Popular S.A. COPE: | |||
Vogal Titular: | Javier Castro Dopico | ||
Vogal Suplente: | Javier Maroño Fernández | ||
Unión Radio : | |||
Vogal Titular: | Javier Otero Llovo | ||
Vogal Suplente: | María Teresa Lago Faraldo | ||
Uniprex: | |||
Vogal Titular: | Ignacio Capeáns Garrido | ||
Vogal Suplente: | Miguel Angel Novoa Gil | ||
- Polas asociacións de emisoras concesionarias de servizo público de radiodifusión sonora e de televisión local: | |||
Asociación Galega de Televisións Locais (ASGATEL): | |||
Vogal Titular: | Joaquín Barreiro Cajaraville | ||
Vogal Suplente: | Isidro Barco | ||
Asociación de Emisoras Municipais de Galicia (EMUGA): | |||
Vogal Titular: | Mª Socorro Cea Vázquez | ||
Vogal Suplente: | Enrique Manuel Sanfiz Raposo | ||
11. En representación dos xornais impresos galegos: | |||
La Voz de Galicia : | |||
Vogal Titular: | Xosé Luis Vilela Conde | ||
Vogal Suplente: | Luis Ventoso Castiñeira | ||
XornaldeGalicia.com: | |||
Vogal Titular: | Miguel Angel Souto Fraga | ||
Vogal Suplente: | Paulo Rodríguez Fernández | ||
La Opinión : | |||
Vogal Titular: | José Antonio Freire Pastoriza | ||
Vogal Suplente: | Luis Santiago Gónzalez Míguez | ||
El Correo Gallego: | |||
Vogal Titular: | Luis Pousa Merens | ||
Vogal Suplente: | Caetano Díaz Vidal | ||
Faro de Vigo, S.A.U. : | |||
Vogal Titular: | Bruno Rodríguez Castro | ||
Vogal Suplente: | José Antonio Estévez Acosta | ||
El Ideal Gallego : | |||
Vogal Titular: | Juan Ramón Díaz García | ||
Vogal Suplente: | Manuel Ferreiro Regueiro | ||
Atlántico Diario : | |||
Vogal Titular: | Julio Rodríguez González | ||
Vogal Suplente: | Valentín Verdejo García | ||
Diario de Pontevedra : | |||
Vogal Titular: | Antón Galocha López | ||
Vogal Suplente: | Pedro Pérez Santiago | ||
El Progreso de Lugo : | |||
Vogal Titular: | Blanca García Montenegro | ||
Vogal Suplente: | José de Cora Paradela | ||
La Region: | |||
Vogal Titular: | Oscar Outeiriño Vila | ||
Vogal Suplente: | Juan Manuel Díaz Avendaño | ||
12. En representación das asociacións do audiovisual: | |||
- Polas asociacións mais importantes do audiovisual de Galicia: | |||
Asociación de Empresas Galegas do Audiovisual (AEGA): | |||
Vogal Titular: | Ramón Domínguez Rego | ||
Vogal Suplente: | Rafael Serrano Hernández | ||
Asociación Galega de Productoras Independentes (AGAPI): | |||
Vogal Titular: | María Ignacia Ceballos | ||
Vogal Suplente: | Sonia de Corcuera Ruíz y Oña | ||
- Pola Asociación de Telespectadores e Radioíntes de Galicia: | |||
Vogal Titular: | Cándida Martínez González | ||
Vogal Suplente: | Andrés Quintas Anido | ||
- Polas empresas de servizos de publicidade: | |||
Vogal Titular: | Susana Gómez Carnero | ||
Vogal Suplente: | Isabel Iglesias Oviedo | ||
13. En representación da Fundación Galicia-Europa: | |||
Vogal Titular: | Jesús Gamallo Aller | ||
Vogal Suplente: | José Manuel Blanco González | ||
14. Vogais de recoñecido prestixio no sector das Telecomunicacións e do Audiovisual: | |||
Alfonso Sánchez Izquierdo | |||
Francisco Campos Freire | |||
Xosé López García | |||
José Manuel Soto Vázquez | |||
Ramón Varela Salgado | |||
Julio Fernández Rodríguez | |||
Manuel Gómez Santos | |||
Ghaleb Jaber Ibrahim | |||
Miguel Angel Merino Gil | |||
Manuel Pereira Pola | |||
José Luis Fernández Carneiro |